Загальне
Вовкотруб А.Б., Щербина О.А.
Київський національний університет будівництва і архітектури
Плагін Level up! як засіб заохочення студентів до роботи на сайті Moodle
На сьогодні для успішного навчання важливе значення має ставлення студента до навчання, його бажання навчатися, активність, яку він проявляє. Оцінити і заохотити студента до навчання дозволяє плагін Level up!. Він не підміняє стандартний журнал оцінок, а оцінює активність студента на сайті.
Для викладача цей плагін є дуже корисним, тому що він мотивує студентів чи учнів на підняття свого рівня, а також має і інші фактори що позитивно впливають на навчальний процес. Цей плагін виконує нарахування балів за отриманий досвід та виконання завдань на курсі студентами не враховуючи якість виконаних робіт. Також плагін підвищує зацікавленість та участь, мотивуючи учнів чи студентів досягти наступного рівня подібно до того, як це робиться в комп'ютерних іграх.
Існує 10 рівнів, для досягнення кожного потрібно зібрати певну кількість балів:
Бали за активність студента нараховуються автоматично, наприклад, за відвідання курсу нараховується 9 балів, за створення чогось нового, наприклад, документа нараховується 45 балів, за оновлення надаються 3 бали
Також викладач може встановлювати власні правила нарахування балів і переглядати конфігурації нарахування за замовчуванням. Щоб створити власне правило потрібно:
1. Натиснути: «додати правило»;
2. Далі задати кількість балів для зарахування;
3. Обрати умови;
4. Та обрати діятьність, яку має виконати студент щоб отримати бали.
На рівні головної сторінки блок Level up! Відображає здобутий рівень студента.
Цей блок можна корегувати за власним бажанням, тобто додавати і налаштувати його на рівні курсу, вказуючи, наприклад, бали або включити інформацію про підвищення рівня [2].
Плагін Level up! може відображати таблицю лідерів для відображення рейтингу студентів, її можна використовувати щоб підвищити конкурентоспроможність, зберегти при цьому доброзичливість та мотивацію [1].
Level up! має додаткові функції та налаштування, що дозволяє замінити бали досвіду іншими символами, щоб зробити процес навчання цікавішим і ще більш захоплюючим! Також він дає змогу налаштувати кількість досвіду, який студенти отримують за те, що вони роблять.
При підключенні додаткових функцій з’являються нові можливості, такі як: підтримка мобільних застосунків, підтримка завершення діяльності, підтримка курсу навчання, додаткові значки рівня за замовчуванням. Показник досвіду може представлятись будь якими символами, можливе завантаження звітів та підтримка електронної пошти.
Список використаних джерел
- Levelup.branchup // [Електронний ресурс]. Режим доступу: https://levelup.branchup.tech/#
- Moodle community // [Електронний ресурс]. Режим доступу: https://moodle.org/plugins/block_xp
- Levelup.branchup // [Електронний ресурс]. Режим доступу: https://levelup.branchup.tech/#