Загальне
Воровченко Н.М.
Університет державної фіскальної служби України
Інтеграція інформаційних технологій в електронному навчанні.
Завдяки розвитку Інтернету, сучасних засобів інформаційних і телекомунікаційних технологій, та інноваційних методів спілкування і обміну даними, стає можливим створення і застосовування в навчальному середовищі всіх сучасних доробок та новітніх тенденцій.
Високорозвинені країни світу модернізують свої системи освіти та навчання, а соціально-політичні зміни, що відбуваються у цих країнах, визначають нові цілі та завдання національних систем освіти. Поряд із цим електронне навчання розглядається як одна з умов підвищення якості освіти, її модернізації та стандартизації.[1]
Одним із самих розповсюджених варіантів спілкування в електронному навчанні насьогодні є веб-конференції та вебінари, котрі дозволяють проводити навчання в онлайн режимі. Завдяки розвитку інтерактивності Інтернету користувачі отримали можливість використовувати для спілкування аудіовізуальні канали передачі інформації.
У межах даної статті зосередимо нашу увагу на засобах для організації вебінарних кімнат та інтеграції даних кімнат в СДН Moodle.
Для початку маємо визначити які компоненти нам потрібні для організації вебінарної кімнати. Такими компонентами мають бути: вікно з відео для віщування вебінару, чат для зворотного зв’язку та інструмент для відслідковування кількості учасників вебінару, щоб розуміти яка кількість учасників бере участь у даному звході.
Отже, щоб організувати вебіінарну кімнату в СДН Moodle, необхідно усі ці компоненти певним чином розмістити в новоствореному курсі «Вебінар», попередньо забезпечивши самореєстрацію на даний курс.
І в першу чергу в даному курсі має бути вікно для трансляції вебінару. Реалізуємо це за допомогою технології Google Hangouts.
Google Hangouts дає можливість проводити відеозустрічі онлайн із декількома активними учасниками (до 10 чоловік). Великою перевагою сервісу є відеозапис зустрічі (або окремих її фрагментів), а також онлайн-трансляція заходу в мережі Інтернет засобом відеохостингу YouTube, можливість редагування запису трансляції безпосередньо у браузері після завершення зустрічі. Для розміщення вебінарної кімнати в курсі СДН Moodle нам знадобиться код вбудованого відео створеної відео-трансляції в Hangouts on air, який ми розмістимо в СДН Moodle у створеному курсі «Вебінар» в елементі курсу - «Страница».
Важливим компонентом вебінарної кімнати є також чат. Для організації чату вебінарної кімнати в СДН Moodle використаємо платформу Disqus (https://disqus.com/). Для цього зареєструємось на даному сервісі. Disqus — інтернет-служба, яка пропонує для веб-сайтів централізовану платформу для обговорень. Ця платформа досить проста у використанні та повністю безкоштовна.
Піcля реєстрації на даному сервісі створюємо сайт чату та переходимо в налаштунки адміністратора.
Для розміщення чату в вебіінарній кімнаті скористаємося кодом інтеграції сервісу.
Використавши код вбудованого чату, розмістимо його в СДН Moodle у створеному курсі «Вебінар» в елементі курсу - «Страница» після вбудованого коду на відео-трансляцію в Hangouts on air .
Для того щоб налаштувати відображення кількості коментарів та відслідкувати усіх зареєстрованих учасників чату вебінарної кімнати необхідно провести відповідні налаштування системи в розділі Адміністрування/Внешний вид/Дополнительный HTML/ Перед закрывающим тегом BODY та вставити відповідний код, який надає сервіс Disqus.
Даний код відповідно прописуємо в системі Moodle.
Таким чином, вебінарна кімната створена. Залишається розіслати посилання на курс «Вебінар» усім запрошеним учасникам вебінару, яке беремо з рядочку адреси курсу системи Moodle.
Список використаних джерел
1. Секрет І.В. Особливості електронного навчання у Швейцарії.//Вісник НТУУ «КПІ»: Філософія. Психологія. Педагогіка. Збірник наукових праць. – 2009. - №3, ч.2.